Архів › Всі матеріали, які формувалися у процесі розроблення Національної стратегії та Плану дій › Події

Стан роботи над проектом Стратегії

До уваги членів Робочої групи з розроблення проекту Національної стратегії у сфері прав людини!

Засідання Робочої групи з метою обговорення зауважень і пропозицій органів державної влади до проекту Стратегії відбудеться 04 лютого 2015 року об 11.00 год. В приміщенні Мінюсту за адресою: м.Київ, пров.Рильський, 10, 2 пов, конференс зал.

Попередня інформація:

Протягом листопада-грудня відбувались засідання тематичних підгруп по розробленню розділів проекту Стратегії, а також редакційної підгрупи, яка узагальнювала пропозиції тематичних підгруп в узгоджений текст проекту, робочої групи Мінюсту.

Засідання робочої групи Мінюсту 11.12.2014:

по результатам роботи з текстом проекту, складеного за пропозицією тематичних підгруп, було обговорено і доопрацьовано загальні положення, принципи Стратегії,  розділи щодо забезпечення права на справедливий суд, охорону здоров"я, освіту, гендерної рівності, протидії насильству і торгівлі людьми, прав учасників АТО, внутрішньо-переміщених осіб, осіб, що проживають на тимчасово окупованій території та територіях, тимчасово не підконтрольних державі Україна, розділ про реалізацію, моніторинг та контроль за імплементацією Стратегії. Робочою групою на засіданні було внесено поправки до тесту проекту, розіслано членам робочої групи для надання пропозицій.

З огляду на необхідність  узгодження усіх поданих пропозицій після засідання робочої групи, 15.12.2014 відбулось засідання редакційної комісії, якою було доопрацьовано текст проекту Стратегії. Остання редакція проекту розміщена на сайті Стратегії для подальшого обговорення і надання пропозицій.

Врахування у тексті проекту пропозицій членів робочої групи та інших суб"єктів подання пропозицій здійснювалось за результатами голосування присутніх членів робочої групи та редакційної комісії.

Мінюстом 15.12.2014 було поінформовано редакційну групу про подальші кроки роботи над проектом Стратегії:

текст проекту після перекладу передається до Ради Європи для надання оцінки і пропозицій (пропозиції від РЄ очікуються орієнтовно до 19.12.2014);

текст проекту розісланий на попередню експертизу до центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ).

Оцінка і пропозиції РЄ, зауваження і пропозиції ЦОВВ будуть обговорені на засіданні робочої групи, яке буде скликано після отриманні зазначених документів.

Станом на 25.12.2014 отримано результати експертизи проекту Стратегії від структур Ради Європи, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, ООН (розміщені на сайті).

Станом на 30.12.2014 триває погодження проекту в центральних органах виконавчої влади.

Станом на 17.01.2015 повідомлення на сайті Мін"юсту України: термін розробки Національної стратегії у сфері прав людини продовжено до 31 березня 2015 року. Це зроблено у зв’язку зі зверненнями правозахисної спільноти з метою залучення широкого кола громадян та інститутів громадянського суспільства і досягнення відповідного консенсусу.

 

 

Рекомендувати цей матеріал
X 

забув пароль

реєстрація