Ми у соціальних мережах
27.09.2017

Уряд впровадить у систему шкільної освіти Світові стандарти освіти у сфері прав людини

26 вересня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась експертна зустріч представників громадянського суспільства та Міністерства освіти та науки України з питань оптимізації спільної роботи у досягненні результатів передбачених Національною стратегією у сфері прав людини щодо Підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини. 
Захід відбувся за ініціативи Української Гельсінської спілки з прав людини у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, з метою об’єднання зусиль та інтенсифікації діалогу між правозахисними недержавним середовищем та державними органами влади.


В рамках даного заходу розглядались наступні питання:
• Аналіз реалізації/виконання напрямку Підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року", затвердженої розпорядженням КМУ від 23 листопада 2015 р. №1393-р.
• Створення робочої групи з розроблення загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини та Національного плану дій з виконання Всесвітньої програми освіти у сфері прав людини (відповідно до положень резолюції 59/113 Генеральної Асамблеї ООН)
• Розроблення спільної стратегії щодо створення Національного плану дій з виконання Всесвітньої програми освіти в сфері прав людини та застосування системного підходу по впровадженню стандартів освіти в сфері прав людини в український освітній простір.

Серед учасників даної експертної зустрічі були представники Міністерства освіти і науки України (Заступник Міністра – Павло Хобзей, спеціалісти Департаменту загальної та дошкільної освіти, Департаменту вищої освіти та Департаменту правового забезпечення ), Міністерства юстиції України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координатору проектів ОБСЄ, Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», проекту «DOCCU» - Швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» та громадських організацій, таких як Українська Гельсінська спілка з прав людини, Освітній Дім прав людини в Чернігові, Amnesty International в Україні, «Батьки SOS», "Альменда".

Завдяки конструктивному діалогу та спільному розумінню важливості змін в контексті реформи освіти, учасники зустрічі досягли згоди та визначили наступні етапи співпраці задля організації системної роботи по впровадженню стандартів і принципів освіти в сфері прав людини в загальній середній та вищій освіті.

Завдання робочої групи розробити загальнодержавну програму та План дій з виконання Україною Всесвітньої програми освіти у сфері прав людини.

Всесвітня програма включає, зокрема, заходи у сфері початкової, середньої та вищої освіти – підготовка вчителів та викладачів. Також має відбуватися підвищення інформованості у сфері прав людини правоохоронців, військовослужбовців і загалом населення протягом всього життя.

План виконання Всесвітньої програми передбачає визначення поняття "освіта в сфері прав людини" в шкільній системі, відповідно до міжнародних принципів та створення зручного для використання керівництва для впровадження або покращення якості освіти у сфері прав людини в шкільній системі.

Цьому має передувати національне дослідження з питань освіти в сфері прав людини в початковій та середній школах та поширення цих результатів на національному рівні.

Учасники робочої групи прийняли рішення на першому етапі зосередитися на заходах в галузі формальної освіти – це середня школа та виші.

Перші результати робоча група планує представити для обговорення у більш широкому експертному колі 10 грудня, у Міжнародний день прав людини.

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація