Ми у соціальних мережах
06.04.2018 | humanrights.org.ua

Уряд та громадськість спільно змінюють план з реалізації Нацстратегії у сфері прав людини

Близько 20 органів державної влади та 30 громадських організацій спільно працюють над змінами до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Про це повідомив генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Владислав Власюк 6 квітня під час прес-конференції у Києві.

Він нагадав, що Національна стратегія у сфері прав людини була затверджена президентом України Петром Порошенком у 2015 році. Це перший в історії незалежної України системний документ, покликаний інтегрувати цінності прав людини в різні сфери державної політики. Стратегія розрахована на п’ять років – до 2020 року, а для її виконання розроблений комплексний план дій, затверджений урядом.

Владислав Власюк

"Враховуючи зміни в країні, які відбулися за два з половиною роки, та ряд нових викликів, за результатами громадського обговорення стану реалізації Нацстратегії було рекомендовано внести зміни до плану дій з її реалізації", – заявив Владислав Власюк.

Зокрема, за його словами, низка запланованих заходів потребують уточнення щодо термінології, змісту заходів, індикаторів виконання, строків виконання, а також виконавців.

"Уже рік громадські організації наполягали на внесенні змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Причина тому досить проста  деякі пункти плану були виписані некоректно або незрозуміло, деякі вже втратили актуальність. Крім того, за  два з половиною роки ситуація з дотриманням прав людини змінилася, а ООН надала Україні у 2017 році 190 нових рекомендацій за результатами Універсального періодичного огляду", – пояснила Ксенія Семьоркіна, координаторка моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини Української Гельсінської спілки з прав людини.

Над внесенням змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини працює структурний підрозділ Міністерства юстиції України – Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності.

Для врахування позицій всіх зацікавлених сторін було ухвалено рішення про співпрацю у форматі робочих зустрічей, до яких було залучено представників близько 20 органів державної влади та більш ніж 30 неурядових громадських організацій. Серед учасників робочих зустрічей були, зокрема, представники Моніторингової місії ООН з прав людини, Консультативної місії ЄС в Україні, Міжнародної організації з міграції, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Української Гельсінської спілки з прав людини, БФ "Зміни одне життя – Україна", Центру інформації про права людини, Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда – Україна" та інших організацій.

При перегляді плану дій експерти акцентували особливу увагу на зміні блоку, пов’язаного із захистом прав людини в умовах збройного конфлікту.

На думку Ксенії Семьоркіної, важливими доповненнями мають стати заходи, пов’язані із запровадженням принципів перехідного правосуддя, ефективним розслідуванням злочинів, вчинених у зоні збройного конфлікту, документуванням воєнних злочинів та злочинів проти людяності, а також створенням дієвого механізму звільнення заручників та відновлення їхніх прав.

Тетяна Дурнєва

"Важливо внести у план дій зміни, які передбачають необхідність розробки закону про правовий статус засуджених на окупованих територіях, скасування переліку товарів, дозволених для переміщення через лінію зіткнення, про виплати пенсій, політичні права та включення внутрішньо переміщених осіб до реєстрів територіальних громад, адміністративну процедуру визнання фактів народження та смерті, захист прав полонених, документування порушень прав людини тощо", – додала Тетяна Дурнєва, виконавчий директор ГО "Громадський холдинг "Група впливу".

Також, за її словами, на 18 квітня призначені слухання на базі Комітету ВР з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин на тему "Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав".

Тетяна Печончик

"Тож наразі вироблені рекомендації та пропозиції щодо зміни до Плану дій з реалізації Нацстратегії у сфері людини. Важливо оновити цей план, зробити його таким, що відповідає умовам сьогодення. Врешті-решт, це наблизить нас до досягнення тих цілей, які були первісно закладені у Нацстратегії", – заявила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

"Важливо, щоб фінальний текст зі змінами до того, як він почне проходити всі необхідні процедури погодження в уряді, був представлений громадському сектору для ознайомлення. Ми розраховуємо на партнерство уряду і сподіваємося на прозорий та інклюзивний процес", – додала вона.

 

Фото Центр інформації про права людини

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація