Ми у соціальних мережах
01.11.2018

Прес-конференція УГСПЛ: “Захист клієнтів з ВІЛСНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради”

На інформаційному заході адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини  поділяться досвідом щодо судового захисту дуже вразливої групи населення – клієнтів з ВІЛСНІД.

Також днями, за допомогою експертів УГСПЛ, було запущено перший спецпроект про права людей, які живуть з ВІЛ. Спецпроект «Знай свої права!» створено, щоб допомогти людям, які живуть з ВІЛ, розуміти свої права і навчитись розрізняти ключові порушення прав. Матеріали спецпроекту також будуть корисні для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції і чиновників.

Спецпроект «Знай свої права!» доступний за посиланням.

Спікери:

Наталя Козаренко – керівник Мережі громадських приймалень УГСПЛ;

Євген Чекарьов – адвокат Центру Стратегічного судового захисту УГСПЛ;

Ігор Скалько – адвокат УГСПЛ у місті Миколаїв.

Опис справи.

Пацієнти із ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію (ефавіренц) можуть стати жертвами неправомірного притягнення до адміністративної відповідальності. Цей препарат дає хибнопозитивний результат на канабіноїди в сечі. Це призводить до того, що водіїв, які приймають АРТ, звинувачують у водінні і стані наркотичного сп’яніння, штрафують та забирають права. Таке покарання є неправомірним, бо не має під собою підстав.

УГСПЛ вдалося захистити права однієї з таких постраждалих у суді. Проте на жаль, судова практика містить і протилежні рішення. Важливо поширити інформацію про цей випадок, щоб не допустити неправомірного притягнення до відповідальності інших водіїв, що приймають АРТ.

Контактна особа: Максим Петров (УГСПЛ), 095 483 48 45

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація