Навчальні програми професійного зростання
|
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ
|
«Розробка, моніторинг та оцінювання Національної стратегії з дотримання прав людини та плану її впровадження»
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає набір для участі у програмі «Розробка, моніторинг та оцінювання Національної стратегії з дотримання прав людини та плану її впровадження» за проектом «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program).
Регіональний фокус:
загальноукраїнська
Термін подання документів
до 28 листопада 2016
Орієнтовні дати поїздки
22-29 січня 2017 р.
Human Rights_ announcement_ON.doc
Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть свідомо брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.
Навчальна програма «Розробка, моніторинг та оцінювання Національної стратегії з дотримання прав людини та плану її впровадження» проходитиме в Швеції і триватиме 7 днів. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до п’яти альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування в країні навчання учасники проживатимуть у готелях з двомісним поселенням. Орієнтовні дати поїздки – 22 - 29 січня 2017 р. Усі витрати учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та витрат на території України (транспортних, проживання в готелі у разі потреби, поштових тощо). Знання іноземної мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.
Основна мета програми «Розробка, моніторинг та оцінювання Національної стратегії з дотримання прав людини та плану її впровадження» полягає в ознайомленні учасників з досвідом Швеції для розвитку знань і навичок, які мають вирішальне значення для розробки, реалізації та моніторингу Національної стратегії у сфері прав людини і Плану дій, а також для проведення кампаній з підвищення обізнаності в галузі прав людини, включаючи освітні заходи з правозахисної тематики.
Програма включатиме зустрічі в державних установах і громадських організаціях, що опікуються питаннями захисту прав людини у Швеції, з відомими шведськими діячами та експертами, які брали участь у розробці та оцінці Національного плану дій у сфері захисту прав людини, а також із засобами масової інформації, задіяними до адвокації прав людини.
Під час програми увага зосереджуватиметься на таких питаннях:
- ознайомлення із планами дій із захисту прав людини у Швеції - історія і сучасна ситуація; стратегічне планування /обговорення бачення того, як різні урядові організації були залучені до процесу розробки та реалізації Стратегії у сфері прав людини, а також, яким чином здійснюється координація між ними;
- директиви ЄС із захисту права людини і відповідність їх вимогам у Швеції;
- механізми і моделі, що використовуються у Швеції національними установами, неурядовими організаціями та ЗМІ задля створення національного правозахисного сектору;
- заходи, пов’язані з реалізацією і моніторингом національних планів дій із захисту прав людини, а також встановлення експертних та організаційних контактів;
- участь офісу Омбудсмена в реалізації та моніторингу національного плану дії з прав людини;
- захист прав людини на рівні місцевих органів влади і включення цього аспекту в діяльність і проекти на місцевому рівні;
- кампанії з інформування громадськості про права людини, включаючи освітні заходи з правозахисної тематики;
- роль ЗМІ у кампаніях з прав людини, розробці і моніторингу планів дій.
Навчальна програма також включатиме сесії із стратегічного планування і розробки планів дій учасниками програми з метою їх подальшого впровадження в Україні.
Учасниками цієї програми можуть бути представники ключових інституцій захисту прав людини в Україні, зокрема:
- українських правозахисних неурядових організацій;
- галузевих організацій із захисту прав людини, які працюють у стратегічних напрямах Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій - http://www.president.gov.ua/documents/5012015-19364; http://www.kmu.gov.ua/~~HEAD=pobj контроль / UK / cardnpd DocId = 248740679);
- відповідних державних інституцій (Управління Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, комітет Верховної Ради з прав людини, міністерства, залучені до імплементації Національної стратегії та Плану дій);
- журналісти, які висвітлюють тематику прав людини (одне місце в групі).
Додаткові критерії відбору:
- відповідні знання та професійний досвід у галузі прав людини, зокрема, щодо моніторингу та захисту прав людини;
- заявник планує працювати у сфері прав людини, принаймні, ще п’ять років.
Вимоги до кандидатів:
- бути громадянином України;
- проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;
- мати щонайменше три роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля п’яти років;
- мати право отримати Шенгенську візу.
Докладніша інформація про програму розміщена в мережі Internet за адресами:
https://www.facebook.com/ParticipantTrainingProgram
Для участі у конкурсі необхідно:
Заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі на сайті www.ptp.ceume.org.ua та подати один примірник роздрукованих і власноруч підписаних після заповнення он-лайн форми документів до 28 листопада 2016 р.
Разом з аплікаційними документами необідно надати стислий опис (1 сторінка) того, як Ви безпосередньо приймаєте участь в імплементації Національної стратегії та Плану дій, а також Вашого бачення цього процесу в майбутньому (завантаження Документ 1 онлайн анкети).
Документи для участі у програмі необхідно відправити рекомендованою чи кур’єрською поштою за адресою:
Проект «Навчальні програми професійного зростання»
Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME)
вул. Еспланадна, 28, оф. 7, м.Київ, 01001
Документи можна також подати особисто протягом робочого дня (з 10:00 до 18:00). Офіс проекту знаходиться за вказаною вище адресою, найближча станція метро – «Палац спорту», телефони для контактів - (044) 246-7205, 246-7208, 246-7213.
Співбесіда з кандидатами проводитиметься у м. Київ орієнтовні дати – 7-9 грудня 2016 р. Транспортні витрати для участі у співбесіді не відшкодовуються.
Координатор програми: Ткаченко Валерія, тел. (044) 246-7205/13, (050) 355-2410,
Консультування з технічних питань заповнення та подання документів – адміністративні менеджери Оксана Дубецька та Роман Гончаров (044) 246-7205, 246-7208, 246-7213.
Щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном