Ми у соціальних мережах
25.09.2017

Презентація місцевого індексу прав людини на Черкащині

У четвер, 28 вересня, о 10:00 у Білозірській Об’єднаній територіальній громаді, за адресою: Черкаський район, с. Білозір’я, вул. Незалежності 168 за участі працівників ОТГ, місцевих депутатів та експертів Української Гельсінської спілки з прав людини відбудеться презентація попередніх результатів та напрацювань моніторингу місцевого індексу прав людини. Білозірська ОТГ стала першою об’єднаною територіальною громадою в Україні де апробовано місцевий індекс прав людини.


Передбачається, що за допомогою даного індексу мешканці населених пунктів на місцевому рівні зможуть отримати інформацію про дотримання прав людини, визначити сильні та слабкі сторони місцевого самоврядування, сприяти виправленню недоліків. Моніторами було проведено оцінку сфери фізичної безпеки мешканців Ужгорода, охорони здоров’я, екологічних прав, права на працю, розвитку підприємництва, інформаційних прав та належного врядування.

Довідка:

Місцевий індекс прав людини – це мініпроект Української Гельсінської спілки з прав людини, спрямований на підтримку реформи децентралізації.
До розробки системи моніторингу було залучено групу експертів з прав людини та діяльності місцевого самоврядування. Було опрацьовано сучасні міжнародні моделі прав людини і їх оцінювання, узагальнено кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні, враховано специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.
Для випробовування на практиці місцевого індексу прав людини були обрані місто Ужгород та Білозірська ОТГ Черкаської області.

Запрошуються представники ЗМІ, громадські організації та усі зацікавлені сторони.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: (096) 3901656.

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація