Ми у соціальних мережах
23.08.2017

Перші два пілоти місцевого індексу прав людини

Місцевий індекс прав людини — це міні-проект Української Гельсінської спілки з прав людини, спрямований на підтримку реформи децентралізації.

Ми завершуємо розробку механізму здійснення моніторингу за системою індикаторів, що характеризують ставлення місцевого самоврядування до вирішення проблем місцевого рівня з позиції прав людини. Це міні-проект Української Гельсінської спілки з прав людини, що спрямований на підтримку реформи децентралізації.


До розробки системи моніторингу було залучено групу експертів у різних групах прав людини та діяльності місцевого самоврядування. Було опрацьовано сучасні міжнародні моделі прав людини і їх оцінювання, узагальнено кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні, враховано специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.
На цьому етапі важливо побачити, як спрацює система індикаторів наживо, безпосередньо у населених пунктах. Такими були обрані місто Ужгород та Білозірська ОТГ Черкаської області.

                                                                Ужгород

За нашим задумом проводити такий моніторинг зможуть місцеві активісти відібрані Спілкою і додатково підготовлені. До апробації ж були залучені одні з розробників інструменту – громадські приймальні УГСПЛ у Закарпатській та Черкаській областях.

                                                            Білозірська ОТГ

Апробація моніторингу розпочата, будемо інформувати про її результати.

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація