Ми у соціальних мережах
09.12.2018

У Верховній Раді відзначили День прав людини

7 грудня 2018 року у Верховній Раді України відзначили 70 років від Дня прийняття Загальної декларації прав людини
10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини. Саме 10 грудня 1948 року, тобто 70 років тому, у Парижі було прийнято Загальну декларацію прав людини.

Захід організувв Комітет ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. За підтримки партнерів, серед яких – Уповноважений ВРУ з прав людини, міжнародні організації – Моніторингова місія ООН, ПРООН, ЮНІСЕФ, ООН ЖІНКИ, УВКБ ООН, та правозахисні громадські організації – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, БФ Чіріклі, ГО “Фундація DEJURE”, БФ “Право на Захист”, БФ “Восток-СОС”, ГХ “Група Впливу”, Донбас-СОС, “Програма “Радники”, ГО “Крим-СОС”, ГО “Медійна ініціатива за права людини”, АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ та ін.

У події взяли участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Координаторка системи ООН і Координаторка з гуманітарних питань та Постійний представник Програми Розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова, Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова, а також низка представників правозахисних організацій, включаючи Українську Гельсінську спілку з прав людини, Центр інформації про права людини, Восток-СОС, Медійну ініціативу за права людини та інші.

Оснат Лубрані, Координатор системи ООН, Координатор з гуманітарних питань і Постійний представник Програми Розвитку ООН в Україні

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко, Валерія Лутковська та Тетяна Печончик

Фіона Фрейзер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини

Керівник аналітичного напрямку УГСПЛ Олег Мартиненко та керівниця освітнього напрямку Валентина Потапова

На тематичних локаціях учасники - провідні громадські та міжнародні організації, представники органів виконавчої влади, парламентарі - обговорили найактуальніші питання забезпечення прав людини в контексті Національної стратегії в сфері прав людини і Плану заходів на її виконання.

Чотири секції буде розподілено у різних залах за такими темами:

1.(не) Нові виклики”: реагування держави на збройну агресію Російської Федерації на сході України та в АР Крим та м. Севастополь.

2. Дискрмінація: від усвідомлення до протидії

Учасники обговорили недосконалість дискримінаційного законодавства в цілому, а також проблеми, з якими зіштовхуються представники “вразливих груп”, такі як: жінки, національні меншини, люди, що живуть з ВІЛ та ін.

3. Забезпечення прав дітей та підлітків

Учасники розкриють питання: правосуддя щодо неповнолітніх; насилля щодо дітей, участь дітей та молоді в прийнятті рішень, важливості сучасної освіти для формування толерантного суспільства.

4. Жива бібліотека

Люди, що зазнали на собі множинну дискримінацію чи які стали жертвами порушень прав людини, у форматі “живої бібліотеки” розповідатили свої історії.

Брифінг 07.12.18

Відзначення 70-річчя проголошення Загальної декларації прав людини

Рекомендувати цей матеріал:
X 

забув пароль

реєстрація